--דרושים--
לקרקס נוער יהודי ערבי
נערים ונערות
בגילאי 10-15
(לא בדיחה!)
...לומר שאנחנו "מעשנים פאסיביים" זה כמו לומר שאשה שסובלת ממגע לא רצוי היא "מתמזמזת פאסיבית"...
[עישון כפוי]
...לא עוד בזבוז זמן שבועי על קניית מתנות, לא עוד פספוס תאריכי ימי הולדת, לא עוד חיים נטולי הפתעות...
[ימי הולדת]
...משום היות צה"ל צבא עממי, השייכות למסגרת הצבאית אינה שונה מצפונית מהשייכות למסגרת העם הישראלי...
[סרבנות]
...באמריקה מדברים על כתשעה אנשים ביום שמתים בהמתנה להשתלה. אם להסתמך על אינטואיציה פשוטה...
[תרומות אברים]
חדש - וידאו קליפ לשיר דילוגי אותיות

בהמשך הדף:
 • מה זה האתר הזה?
 • איך אפשר לעזור?

 • [ נכתב באוגוסט 2001 ]
  "אלוהים בראה אותי אתאיסט - מי אתם שתטילו ספק בחכמתה?"

  מה זה האתר הזה?
  האתר הזה הוא ניצול ציני ובוטה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני ושל יחסי דתיים-חילוניים בישראל לשם השגת מטרות אישיות - הדרך המתבקשת לשיווק מוסיקה בישראל... המוסיקה עצמה, עבורי, היא דרך "לשווק" עוד כמה דברים חוץ מלחן קליט – רעיונות, פרספקטיבות, דעות, תחושות.

  השיר "דילוגי אותיות" הוא שיר טעון, (או כך לפחות אני מקוה...) - והפצת הרעיונות שעומדים בבסיסו חשובה לי לא פחות מהצלחה מסחרית שלו או הצלחה שלי כמוסיקאי. אם לומר את הדברים בקיצור –
  מילים יכולות להרוג.
  מילים אחרות יכולות לחסוך הרבה כאב.


  באופן מאוד כללי, אנחנו נמצאים בעיצומן של כמה מלחמות מאוד מיותרות – וסביבן אתר זה נסוב.
  באופן אישי, אני מחרחר מלחמה נגד הקיצוניים ושואף להידברות עם המתונים. הדבר בא לידי ביטוי גם במלחמות פנימיות בישראל – למשל המאבק נגד הפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה ונגד כפיית הדת באופן כללי - וגם במלחמות הקיומיות שלנו עם שכנינו.

  אני עצמי לפי הגדרות מדוייקות ככל הנראה לא אתאיסט אלא אגנוסטיקן. אינני מאמין שקיים אל - אבל אין זה אומר שאני מאמין שלא קיים אחד כזה (או יותר מאחד כזה - או יצורים מוזרים אחרים כלשהם שלא ראיתי מימיי, לצורך הענין). בקיצור, התשובה על השאלה אם קיים או לא קיים אל פשוט לא משפיעה על דפוסי ההתנהגות שלי – ולכן אינני מבזבז עליה את זמני, למעט לשם ההומור, הלחם והמאבקים השונים בנושא.

  דבר אחד שכן ברור לי לגבי אלוהים, במידה וקיים כזה, הוא שאלוהים אינו יכול להיות אותו יצור נרקיסיסטי וילדותי שעסוק כל הזמן בעריכת מאזני מצוות וחטאים לכל אחד מאיתנו , כפי שמתארת אותו האמונה האורתודוקסית.

  עוד על דילוגי אותיות.
  הדף "אודות" נמצא כאן.


  איך אפשר לעזור?
  ברמה האישית, תמלוגים על השמעות ברדיו הם הדרך היחידה שבה השיר יכול להחזיר הלוואות שלקחתי כדי להוציא אותו. לכן, אם יש לך רצון לעזור, שיחת טלפון קטנה לתחנת רדיו או ביקור באתר שלה יכולים להיות רעיון מאוד מתחשב – כמו גם העברת כתובת האתר הזה לחברים.


  ברמה הציבורית, רוב הפרספקטיבות, הדעות והרעיונות שמופיע באתר, הוא כזה שניתן לגזור ממנו הרבה דרכי פעולה - למשל:

 • מעיין החינוך הדמוקרטי - עמותה המפעילה בהתנדבות מרכזי חינוך בשכונות, מתוך נסיון להוות משקל נגד למערכת החינוך של ש"ס. בניגוד למערכת החינוך של ש"ס, העמותה פועלת בהתנדבות וללא תקציבים ממשלתיים.
 • אחווה - סטודנטים למען נזקקים בקהילה.
 • דעת אמת - קבוצת חוקרים ואנשי רוח העוסקים בחקר המשנה והגמרא ובחינתן לאור הידע המדעי בן זמננו. דעת אמת נלחמת בבורות ובחוסר הידע ומעודדת מחשבה ביקורתית וויכוח חופשי.
 • ה.ל.ל. - העמותה לתמיכה ב"יוצאים בשאלה".
 • אתר חופש - אתר הנלחם למען חופש מדת, נגד ההחזרה בתשובה והתקציבים הממשלתיים לדת, שואף לביטול הכפיה הדתית ומטפח את ההגות והזהות היהודית החילונית.

  בנוגע לפוליטיקה, אני ממליץ בחום על ביקור באתר רשת המזרח התיכון - המנוהל על ידי יהודים וערבים במשותף - או הצטרפות לקבוצת הדיאלוג שלו.

  מעבר לכל אלה, מי שעוד לא ראה את הסרטון הבא על הקרקס היהודי ערבי בירושלים , יעשה לעצמו רק טוב אם יצפה. הקרקס מגייס בימים אלה נערים ונערות בגילאי 15 - 10.(וזאת לא בדיחה!)
 • הזכויות על כל החומר באתר שמורות ל נועם פלד 2001.
  דילוגי אותיות
  למה זה חשוב?
  השיר
  חילוני\דתי
  ישראלי\פלסטיני
  סרבנות
  עישון כפוי
  תרומות איברים
  ימי הולדת
  מקצוב
  <חדש> וידאו <חדש>
  מוסיקה
  רישומים
  צילומים
  מה זה האתר הזה?
  איך אפשר לעזור?
  אודות
  צור קשר